آمریکاستیزی در ۱۳ آبان چگونه باشد؟ آمریکا در تمام نهادهای ایران آدم دارد/ امسال تعداد بیشتری پرچم آمریکا آتش زده شود

«مرگ بر آمریکا» شعار کلیدی راهپیمایی ۱۳ آبان است و عموما پرچم این کشور در این روز به آتش کشیده می شود.

۱۳ آبان نماد سه واقعه تاریخی در ایران است اما بیش از هر چیز به نماد آمریکاستیزی شناخته می شود.

اگرچه این روز یادآور تبعید امام خمینی از ایران به ترکیه در سال ۴۲ و پیوستن جنبش دانش آموزی به جنبش دانشجویی در سال ۵۷ نیز هست، اما هر سال وقتی راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار می شود، نمود بیرونی آن یادآور تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ توسط دانشجویان خط امام است. «مرگ بر آمریکا» شعار کلیدی این راهپیمایی است و عموما پرچم این کشور در این روز به آتش کشیده می شود.
رابطه ایران و آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی تیره و تار بوده اما در چند سال اخیر رئیس جمهور آمریکا چند نامه به رهبر معظم انقلاب نوشته است. روسای جمهور دو کشور گفت و گوی تلفنی داشته اند و درباره چند موضوع محدود ازجمله حق استفاده ایران از انرژی هسته ای و وقایع سوریه مذاکراتی در سطح وزرای خارجه دو کشور صورت گرفته که در مورد اول به توافق هم منتهی شده است. به گزارش خبرآنلاین، در این شرایط، گویا شائبه ای مبنی بر کاهش نمود دشمنی دو کشور شکل گرفته اما امامان جمعه و برخی فعلان سیاسی معتقد هستند که این شائبه، خیال خامی بیش نیست.

موحدی کرمانی: باید باور کنیم آمریکا دشمن ایران است
خطیب نماز امروز تهران در خطبه هایش گفته است: باید باور کنیم آمریکا دشمن ایران است و در این رابطه شک نداشته باشیم. ایران ، اسلامی است و آمریکا دشمن اسلام است چون اسلام ضد نظام سلطه است. این دشمنی ادامه دارد تا آنجا که ایران مقتدر با قدرت درونی خود مشت محکمی به دهان آمریکا بکوباند و او را از نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مایوس کند.
حجت الاسلام موحدی کرمانی ادامه داد: عجیب است هنوز مرکب برجام خشک نشده است اوباما دستور می‌دهد و می‌گوید گزینه نظامی را روی میز نگه دارید. اینقدر ما را از گزینه نظامی نترسانید و بدانید اگر اشتباه کردید و این گزینه را عمل کردید آن چنان پشیمان خواهید شد که پشیمانی برای شما نفعی نخواهد داشت. نمی‌توانید انقلاب اسلامی را از جنگ بترسانید. اگر چنین اتفاقی بیافتد انقلاب اسلامی در سراسرجهان و کشورهای اروپایی و حتی درون خود آمریکا آنقدر حامی و علاقمند و شیفته دارد که نمی‌گذارند خواب به چشمان شما راه پیدا کند. در صورت استفاده از گزینه نظامی علیه ایران پایگاههای نظامی شما در دنیا به دست علاقمندان به انقلاب اسلامی ایران به خطر خواهد افتاد و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به کمک دوستان منطقه‌ای خود امید دارند تا اسراییل را با خاک یکسان کنند.

رحیم پور ازغدی: آمریکا در تمام نهادهای جمهوری اسلامی آدم دارد
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که سخنران پیش از خطبه ها در نمازجمعه تهران بود، از راه های نفوذ دشمن در کشور سخن گفت و مدعی شد که در حال حاضر نیز آمریکا در نهاهادی جمهوری اسلامی، آدم دارد. حسن رحیم پور ازغدی سخنان امروزش در آستانه سالروز ۱۳ آبان، به ماجرای دخالت های آمریکا در ایران اختصاص داد و گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب سراغ هر کسی که فکر می‌کرد از طریق او به انقلاب نفوذ کند رفت و هدف آنها هم حذف امام خمینی(ره) و راه ایشان بود و راهبرد آنها هم بر سر کار آوردن افراد میانه رو و متمایل به غرب بود.
او گفت: اکنون نیز آمریکا برای ۵ تا ۱۰ هزار نفر در کشور پرونده دارد و خصوصیات شخصی و اخلاقی و خانوادگی و نقاط ضعف و قدرت آنها را بررسی کرده و بر روانشناسی این افراد کار کرده است. مسئولان کشور از هر جناحی بدانند که آمریکا برای همه پرونده دارد. ما هم اکنون یقین داریم که برخی از افراد در حال حاضر با سرویس‌های آمریکا و انگلیسی و صهیونیست‌ها همکاری می‌کنند . این صهیونیستهای خارجی بر روی افراد زیادی سرمایه گذاری کرده تا وقتی این افراد مسئول شدند غرب در تصمیم‌گیری‌های کشور از طریق این افراد نفوذ داشته باشد. اکنون حتی برخی از دانشجویان در اروپا به من گفته‌اند که سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی از آنها رسما خواسته‌اند که از داخل وزارت‌خانه‌ها یا سایر نهادها به آنها اطلاعات بدهند.

امام جمعه مشهد: ایران اسلامی الگوی استکبارستیزی است
«ایران اسلامی هم اکنون الگوی استکبارستیزی، مقاومت در برابر دشمنان، الگوی جنگ مشت در مقابل تفنگ، الگوی پیروزی خون بر ششمیر و قیام سیدالشهدا(ع) در جهان به شمار می رود.»
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد با اعلام این مطلب در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: استکبار به دنبال آن است که به دنیا نشان دهد ایران پس از ۳۷ سال ایستادگی در مقابل آمریکا، اکنون مجبور است مذاکره کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری مسئله نفوذ دشمن را به عنوان خطر قطعی بعد از برجام مطرح کردند. مقام معظم رهبری در این خصوص تکلیف را تعیین و فرمودند که اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم زیرا شرط تابعیت قرآن ادامه مبارزه با استکبار است. علم الهدی گفت: در شرایط امروز استکبارستیزی در کشور برای خنثی سازی توطئه های دشمن باید چند برابر شود لذا روز ۱۳ آبان امسال که نماد مبارزه با استکبار است با هر سال متفاوت می باشد و همه مردم باید حضور داشته و انزجار خود را نسبت به آمریکا نشان دهند.

امام جمعه شیراز: راهپیمایی ۱۳ آبان امسال باشکوه تر برگزار شود
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این که خوی سلطه طلبی آمریکا پس از مذاکرات هسته ای از بین نرفته است، گفت: باید راهپیمایی ۱۳ آبان امسال به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گرم تر و با شکوه بهتری نسبت به سال های گذشته برگزار شود.
آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه دوم نماز جمعه شیراز افزود: باید راهپیمایی ۱۳ آبان را همواره به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مد نظر داشته باشیم چرا که آمریکا و انگلیس به ترتیب بیش از ۶۰ و ۲۰۰ سال با منافع ملی ایران مقابله کرده اند.

شعار «مرگ بر ‌آمریکا» امسال کوبنده تر در کشور طنین انداز می شود
حجت الاسلام علی رضایی، امام جمعه بیرجند نیز با بیان اینکه باید مسجد به کانون علم و عرفان و تشکیلات نظام اسلامی تبدیل شود، گفت: امسال ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان شعار «مرگ بر آمریکا» را محکم‌تر و کوبنده‌تر از قبل سر می‌دهند.

امام جمعه قم: روحیه استکبارستیزی ملت ایران به گوش جهانیان برسد
امام جمعه قم نیز با اشاره به نزدیک شدن روز ۱۳ آبان گفت: لازم است روحیه استکبارستیزی ملت ایران به گوش جهانیان برسد تا همگان دریابند ملت ایران هنوز مقاوم بوده و از آمریکا متنفر است. آیت‌الله سید محمد سعیدی با بیان اینکه آمریکا هیچ‌گاه خیرخواه مسلمانان نبوده است، عنوان کرد: هر راهی که به آمریکا ختم شود جز شکست نخواهد بود و حل مشکلات کشور در گرو ارائه برنامه جامع در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

سردار باقرزاده: امسال باید بیشترین تعداد پرچم آمریکا آتش زده شود
سردار باقرزاده، فرمانده کمیته تفحص ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم سومین سالروز تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شهید چمران اهواز به ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: ۱۳ آبان امسال باید بیشترین تعداد پرچم آمریکا آتش زده شود تا دشمن بیش از این طمع نکند و صدای مرگ بر آمریکا محکم تر از سال های گذشته سر داده شود.
عضو شورای مرکزی ایثارگران نیز در این زمینه به تسنیم گفت: حضور پرشور مردم در یوم‌الله سیزدهم آبان امسال ایستادگی و مقاومت مردم مقابل فتنه‌ها و فریبکاری‌های آمریکایی‌ها خواهد بود.
مجتبی شاکری اظهار داشت: یوم‌الله سیزدهم آبان امسال یکی از پرشورترین صحنه های چند سال اخیر خواهد بود، ملت ما آمریکا را به عنوان شیطان و نماد و نمود شیطنت و فتنه گری می‌دانند. این روز یک آزمون بزرگ برای مردم ما محسوب می‌شود و شناخت آنها نسبت به آمریکای جنایتکار بیشتر می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *