اعزام بیش از ۶۰۰۰ دانشجو به اردوهای جهادی

مسئول سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: در شش ماهه نخست امسال چهار نوع اردوی جهادی ۱۰ تا ۱۲ روزه با حضور ۱۲۸۸ دانشجو، اردوی هفت روزه با حضور ۱۸۰۵ دانشجو، اردوی سه روزه با حضور ۵۰۴ دانشجو و اردوی یک روزه با حضور ۳۰۳۵ دانشجو برگزار کردیم.

محمود بناحقدوست ظهر امروز در نشست خبری اردوهای جهادی دانشگاه‌های خراسان رضوی در سالن شورای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، اقتصاد مقاومتی را در سه بخش گفتمان سازی، تولید پایدار و تغییر رویکرد در اردوهای جهادی پیگیری می‌کنیم، گفت: تا کنون توانسته‌ایم در گفتمان سازی ۵۰ کلاس آموزشی با حضور بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در حوزه تغییر رویکرد اردوهای جهادی برای ۳۰۰ دانشجو کارگاه آموزشی در بخش روداب سبزوار برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه در دوره آموزشی مدیریت کارآفرینی در روستا به ۱۰۰ دانشجو آموزش‌های لازم را دادیم، افزود: همچنین برای آموزش روستاییان اقدام به برگزاری ۶۰ کارگاه آموزشی در ۴۰ روستای استان با حضور بیش از ۱۲۰۰ روستایی و با هدف ترویج آموزش برگزار کردیم.

مسئول سازندگی و کارآمدسازی سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی کمک به تولید و ایجاد اشتغال در روستاها را از جمله اهداف اردوهای جهادی در مناطق محروم و روستاها دانست و خاطرنشان کرد: پرورش کبک، شترمرغ، بلدرچین از جمله برنامه‌هایی است که در اردوهای جهادی به آن توجه می‌شود.

بناحقدوست ضمن اشاره به این موضوع که برای ۹۰۰ نفر اشتغال زایی کرده‌ایم، گفت: از ابتدای سال تا کنون چهار میلیارد ریال به دانشجویان تسهیلات داده شده و این آمادگی را داریم تا پایان سال سه میلیارد ریال دیگر به دانشجویان تسهیلات پرداخت کنیم.

وی در ادامه گفت: دو هدف از برگزاری اردوهای جهادی دنبال می‌شود که خودسازی افراد شرکت کننده و کمک به رفع محرومیت‌های کشور در نقاط کم برخوردار از جمله این اهداف است.

مسئول سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی خراسان رضوی با اشاره به اینکه دانشجویان شرکت کننده در اردوهای جهادی هم از لحاظ فردی ساخته می‌شوند و هم از لحاظ اجتماعی افرود: امسال در عرصه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و بهداشتی به فعالیت پرداختیم به طوری که در شش ماهه نخست امسال چهار نوع اردوی جهادی ۱۰ تا ۱۲ روزه با حضور ۱۲۸۸ دانشجو، اردوی هفت روزه با حضور ۱۸۰۵ دانشجو، اردوی سه روزه با حضور ۵۰۴ دانشجو و اردوی یک روزه با حضور ۳۰۳۵ دانشجو برگزار کردیم.

بناحقدوست ضمن بیان اینکه اردوهای سه و یک روزه جهت امتداد اردوهای جهادی برگزار می‌شوند، گفت: ۱۴ و ۱۵ آبان ماه همایش شکوه هجرت را برگزار می‌کنیم که این همایش اختتامیه اردوهای جهادی در تابستان امسال است.

وی افزود: در این همایش اردوهای جهادی برگزار شده مورد آسیب شناسی قرار می‌گیرند و راهکارهای موجود در این مسئله بیان می‌شوند.

مسئول سازندگی و کارآمد سازی بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حاشیه این همایش جشنواره برترین‌های جهادی اردوهای جهادی در ۱۲ عرصه برگزار می‌شود که احتمال حضور سردار نقدی، مسئول سازمان بسیج مستعفین در این همایش وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *