مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: طرح شکایت علیه مدیر فرهنگی دانشگاه عمل به تکلیف شرعی بود

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نباید پس از گذشت ۶ سال از فتنه ۸۸ مجالی فراهم شود که عده ای ضمن فراموش کردن آن خیانت ها، به ترویج افکار و تصاویر فتنه گران دست بزنند.

محسن ذاکریان، درباره طرح شکایت علیه مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: پس از پیگیری های متعدد و تذکرات لسانی مکرر به مدیر فرهنگی دانشگاه در خصوص ممنوعیت نصب تصاویر و انتشار سخنان خیانت کاران فتنه ۸۸ در بورد چند دانشکده دانشگاه علوم پزشکی و نشریات دانشجویی، به این نتیجه رسیدم که این قضیه در داخل دانشگاه حل نمی شود و باید از طریق مراجع قانونی اقدام شود، بنابراین متن شکایت نامه را که از سوی شخص بنده تنظیم شده بود، در وبلاگ شخصی خود قرار دادم تا فهرست شاکیان تکمیل شود.

وی هدف از طرح شکایت علیه مدیر فرهنگی دانشگاه را عمل به تکلیف شرعی و نهی از منکر مطرح کرد و افزود: حقایق خیانت فتنه گران و خائنان به کشور در فتنه ۸۸ آشکار شده و این اشخاص در افکار عمومی جامعه نیز جایگاهی ندارند، چرا باید در فضای دانشگاه که یک فضای علمی است، مجالی برای نشر تصاویر و سخنان خائنان به انقلاب اسلامی و کشور فراهم شود؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جریان قبح زدایی از خیانت کاران فتنه ۸۸ را یک حرکت مخرب توصیف و تصریح کرد: این حرکت مخرب که ناشی از عدم نظارت صحیح مسئولین است، نه تنها در فضای دانشگاه ها بلکه بارها در فضاهای خارج دانشگاه هم صورت گرفته است که باید جلوی آن گرفته شود.

ذاکریان اظهار کرد: نباید پس از گذشت ۶ سال از فتنه ۸۸ مجالی فراهم شود که عده ای ضمن فراموش کردن آن خیانت ها، به ترویج افکار و تصاویر فتنه گران دست بزنند که اگر این اقدام آگاهانه و غرض ورزانه باشد، به معنی زنده کردن فتنه و گناهی نابخشودنی است و اگر ناآگاهانه صورت گرفته باشد، ساده لوحانه و سطحی نگری است.

وی گفت: پس از ارائه نظرات مفید و سازنده جمع زیادی از دوستان دانشجو، تصمیم بر آن شد که طرح مقابله با زنده کردن فتنه در دانشگاه از یک درخواست شخصی خارج و به صورت یک گفتمان و مطالبه عمومی مطرح شود که تاکنون تشکل های بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به این طرح پیوسته اند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه جنبش دانشگاهیان مقابله با فتنه با تمام توان ادامه خواهد یافت، خاطرنشان کرد: این مطالبه به حق، بدنه بسیار خوبی هم در فضای دانشگاه و هم در فضای اجتماعی دارد و امید است منجر به این شود که مسئولین امر در سطوح بالای نظام تصمیمات مناسبی در این زمینه اتخاذ کنند.

منبع: صبح توس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *