نامه تشکل های دانشگاهی مشهد خطاب به استاندار خراسان رضوی

آماده میزبانی از علی مطهری در قالب کرسی آزاد اندیشی درفضای دوطرفه در یکی از دانشگاههای مشهد هستیم

تشکل های دانشگاهی مشهد خطاب به استاندار خراسان رضوی نامه منتشر کردند.متن این نامه به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی
استاندار محترم خراسان رضوی و ریاست شورای تأمین استان
جناب آقای رشیدیان
سلام علیکم
ضمن عرض تبریک و تهنیت بمناسبت سالروز ولادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام خدمت جنابعالی، به آگاهی می رساند؛ از آنجا که شنیده ها حاکی از این است که جناب آقای دکتر علی مطهری درصدد حضور در دانشگاه آزاد اسلامی جهت ایراد سخنرانی می باشد، لازم میدانیم مطالبی را به شرف حضورتان برسانیم.

باتوجه به اینکه در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت می باشیم ، پیام مقام عظمای ولایت امام خامنه ای دامت برکاته  به روشنی بیان می دارد که موظفیم در راستای وحدت و یکدلی گام برداریم. که البته پیشرفت کشور در گرو اتحاد ممکن میباشد؛ لذا حضور همیشه پر حاشیه ی نامبرده که قطعا بازتاب حیرت برانگیز صحبتهایشان در رسانه های معاند وضد انقلاب به سمعتان رسیده است که البته موجب تکدر خاطر و نا امیدی دلسوزان نظام اسلامی از وی گردیده؛ صلاح نیست که منجر به برهم خوردن نظم و آرامشی که امروز در مشهد و دانشگاههایمان شاهد آن هستیم و سوء استفاده از متانت و نجابت مردم فهیم و انقلابیمان بشود.
متأسفانه از کلام ایشان بوی تفرقه به مشام میرسد و اصرار بر دو قطبی نمودن فضا کاملا مبرهن است، آن هم در محیط علمی دانشگاه که امروز بیش از هر زمان نیازمند آرامش و دوری از سیاست زدگی جهت تسریع در حرکت به سوی رشد علمی می باشد.

جناب استاندار، آقای علی مطهری این روزها برای آزادی افرادی سینه چاک میدهند که با 8 ماه آشوب، قانون شکنی و زیر پاگذاشتن مبانی ارزشمند انقلاب اسلامی را رقم زدندو خون بر دل دوست داران نظام کردند و به تعبیر “مقام معظم رهبری” کشور را به لبه ی پرتگاه بردند.

پس چگونه می توان از کسی که از قانون شکن حمایت می کند توقع قانون مداری داشت؛ لذا نباید فرصت جولان دادن به اشخاصی داده شود که حرمت آزادی بیان را شکسته و بنام آزادی، بدنبال این باشند که افکار و اندیشه های ناب انقلاب اسلامی را به حصر بکشانند .

باتوجه به شواهد وقراین، احزاب وگروههای سیاسی خارج دانشگاه باچشم طمع به دانشگاه نگریسته وقطعااین نگاه ابزاری به دانشگاه باعث لطمه به وجهه دانشگاه ودانشجویان خواهد شد.
حال با این اوصاف از جنابعالی تقاضا می شود جهت استمرار یکپارچگی و حرکت در راستای تحقق و تقویت شعار ارزشمند سال از حضور ایشان جلوگیری بعمل آمده و بعنوان نماینده دولت؛ همدلی و همزبانی را به ورطه ی عمل رسانید.

ازطرفی نامبرده درطی سخنرانی های متعددگذشته دردانشگاههای کشورصرفا به سخنرانی یکطرفه پرداخته وفرصت نقد وپاسخ به شبهات ذهنی ایشان فراهم نبوده است.  لذا جهت احترام به ساحت دانشگاه وآزاد اندیشی به عنوان یک رکن درپویایی فضای فکری، سیاسی و فرهنگی دانشگاهها اعلام میداریم چنانچه به هر دلیلی برنامه حضور ایشان در دانشگاه مصوب گردیده اعلام میداردکه آمادگی میزبانی ایشان دربستر برگزاری کرسی آزاد اندیشی  درفضای دوطرفه در یکی از دانشگاههای مشهد هستیم.

از توجه و عنایت شما سپاسگذاریم

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورمشهد
بسیج دانشجویی دانشکده شهید منتظری مشهد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده شهید منتظری مشهد
انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور مشهد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *