همایش نهضت «ما زنده‌‌ ایم» حوزه بسیج دانشجویی امام حسین (ع) برگزار شد

همایش نهضت «ما زنده‌‌ ایم» توسط حوزه بسیج دانشجویی امام حسین (ع) در دانشگاه اقبال لاهوری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بسیج دانشجویی خراسان رضوی،همایش با تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در ادامه مراسم میترا حسن پور، همسر شهید ضابط شروع به سخنرانی نمود. در ابتدا حسن پور در خصوص داشتن صبر و تحمل در انسان گفت: زمانی که ما داستان یک مبارز بزرگ را می‌خوانیم احساس همزادپنداری می‌کنیم و در ذهن ما این سوال که آیا ما تحمل و ظرفیت سختی‌ها و مشکلات او را در مواجهه با چنین شرایط دشواری داشتیم یا خیر؟ ایجاد می‌شود.

وی افزود: تحمل و صبر ما در برابر مشکلات زندگی ظرفیت وجودیمان را مشخص می‌کند، دریافتی ما از برنامه زندگی و دانشگاه به ظرفیت وجودی ما بستگی دارد.

این مدرس دانشگاه بیان داشت: آستانه تحمل همه انسان‌ها به یک اندازه نیست؛ اما باید تلاش کنیم تا گنجایش ظرف وجودیمان به اندازه دریا شود.

وی گفت: پیامبر فرمودند دلیل نهضت من این است که مکارم اخلاقی را کامل کنم. انسان باید تلاش کند که به حلم برسد که بالاتر از صبر است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به کتاب من زنده‌ام خاطرنشان کرد: این کتاب تحمل و صبر را به ما نشان می‌دهد. در یک جاهایی انسان باید بسوزد ولی ایستادگی کند.

وی در پایان با بیان اینکه برای انجام کارهای خود باید از شهدا کمک بخواهیم، گفت: چون دفع فتنه‌های آخر زمان با یاری آنان امکانپذیر است.

در ادامه دکتر تهمینه عرفانیان، همسر شهید چراغچی به سخنرانی پرداخت. عرفانیان در ابتدا وصیت نامه شهید چراغچی را خواند و گفت: دانشجویان وصیت نامه شهدا را مطالعه کنند؛ زیرا اینها می‌تواند چراغ راهی برای ما باشد.

وی به بیان خاطراتی از همسر شهیدش پرداخت و افزود: شهید چراغچی در خانواده مذهبی متولد شد. وی سال اول تحصیل خود را در مدرسه علمیه گذراند و از همان کودکی به مسائل مذهبی علاقمند بود.

همسر شهید چراغچی گفت: این شهید علاقه زیادی به تحصیل داشت. وی در سال ۵۶ وارد دانشکده بیرجند شد. همسر شهیدم یکی از مشوقان من در تحصیل بود.

وی خطاب به دانشجویان گفت: شهید چراغچی جوانی ۲۲ ساله بود؛ نفس خود را خوار کرده بود و برایش ولایتمداری و انتظار برای ظهور امام زمان(عج) مهم بود. این شهید بسیار مسئولیت پذیر بودند که نتیجه این رفتار ولایتمداری وی بود.

همسر شهید چراغچی تصریح کرد: برای اطاعت پذیری از ولایت باید مسئولیت پذیر باشیم. هر عملی در دنیا یک عکس العمل دارد و رفتار ما می‌تواند جامعه و آیندمان را بسازد.

عرفانیان بیان داشت: ما باید برای انجام کارهای خود اراده داشته باشیم. اگر ما در خصوص مسائل آگاهی و اراده داشته باشیم هر چیزی را که در جامعه ارائه می‌شود را نمی‌پذیریم. دشمن با یک رفتار سنجی از جامعه به صورت آرام و نرم بر ذهن و رفتار ما کار می‌کند، اگر ما اراده داشته باشیم هر چیزی را که ارائه می‌کنند نمی‌پذیریم.

عرفانیان با یادآوری این مطلب که من سه سال با شهید چراغچی زندگی کردم، گفت: آخرین دیدار ما در ۲۲ بهمن سال ۶۳ بود که وی برای دو روز به مرخصی آمد؛ اما فرمانده آنان که قالیباف بود با تماس تلفنی وی را برای حضور در جبهه خواستند. شهید چراغچی ۲۱ روز در کما بودند و در این مدت چیزی جز استخوان و پوست از وی باقی نمانده بود و بعد از آن به شهادت رسید.

در انتها مراسم قرعه کشی انجام شد و به برندگان هدایای نفیسی اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *